• ОУ
    ОУ "Алеко Константинов"
  • Вдъхновяващи идеи
    Вдъхновяващи идеи
  • Творчество и спорт
    Творчество и спорт
  • Традиции
    Традиции

Акаунт

Последни новини

Грипна ваканция

НЕУЧЕБНИ  ДНИ

от 23 до 30.01.2019 г. вкл.

(грипна ваканция)


СЪОБЩЕНИЕ

Общинските кръгове на олимпиадата по Биология и здравно образование и на "Знам и мога" - 4 кл. ще се проведат на 31.01.2019 г. (четвъртък),съответно от 13.30 ч. и от 14.00 ч.

ИЗВЪНРЕДЕН ИНСТРУКТАЖ

ИЗВЪНРЕДЕН ИНСТРУКТАЖ

 

на учениците и служителите в ОУ „Ал. Константинов”, Димитровград

 

При затруднено движение при зимни условия е необходимо всички ученици и служители да съблюдават следните правила:

  1.  Да се движат по тротоарите. Ако тротоарите не са почистени от снега, да се движат по пътното платно, плътно до бордюра, като използват лентата за насрещно движещите се автомобили и не затрудняват движението на превозните средства.
  2.  При наличие на заледявания да се движат бавно и внимателно с цел предотвратяване на счупване на крайници при евентуално падане.
  3.  Да пресичат пътното платно по пешеходните пътеки, а при липса на такива - да се оглеждат внимателно и да предвиждат повече време за преминаване поради усложнената пътна обстановка, бавното движение по заснежени улици и невъзможността за бързо спиране на МПС.
  4.  При слизане от транспортно средство (автобус или лек автомобил) да не предприемат пресичане на пътното платно пред МПС. Пресичането да става зад превозното средство, за да се предотврати ПТП.
  5.  Учениците да не използват улиците като пързалки.
  6.  Да не се движат близо до сградите, за да се избегнат опасности от падащ сняг от покривите.
ОТКРИВАНЕ НА УЧЕБНАТА 2018/2019 г.

ОТКРИВАНЕ НА
УЧЕБНАТА 2018/2019 г.
17.09.2018 г. – 09.30 ч.
Учениците трябва да бъдат в училищния двор в 9.15 ч.

Вие сте тук:

ОУ “АЛЕКО КОНСТАНТИНОВ“ СПЕЧЕЛИ КУПАТА НА КМЕТА НА ОБЩИНА ДИМИТРОВГРАД

ОУ“АЛЕКО КОНСТАНТИНОВ“ СПЕЧЕЛИ КУПАТА НА КМЕТА НА ОБЩИНА ДИМИТРОВГРАД

ЗА УЧИЛИЩЕ С НАЙ-ВИСОК РЕЙТИНГ

В КОНКУРСА ЗА ДЕТСКО ТВОРЧЕСТВО

„ШАНС“ 2019  

 

КЛАСИРАНИ УЧЕНИЦИ

ЛИТЕРАТУРНО ТВОРЧЕСТВО

ПОЕЗИЯ

 

 

Втора възрастова група- I – IV клас 

II място

Максим Николов – 2 а клас, ОУ „Алеко Константинов‘‘

 

III  място

Димитър Тумбалов – 3а  клас, ОУ „Алеко Константинов‘‘

         

Трета възрастова група – V- VIII клас

I място

Божидар Александров – 7 б клас, ОУ ,, Алеко Константинов ‘‘

 

II място

Дейна Георгиева – 5 б клас, ОУ ,, Алеко Константинов ‘‘

 

III  място

Стиляна Костова  – 6 а клас, ОУ ,, Алеко Константинов ‘‘

Клариса Кабзималева - 7 г клас, ОУ ,, Алеко Константинов ‘‘ 

 

ПРОЗА

 

Втора възрастова група- I – IV клас

 

I място

Максим Николов – 2 а клас, ОУ „Алеко Константинов‘‘

 

         Трета възрастова група – V- VIII клас

I място

Калина Колева– 5 а клас, ОУ ,, Алеко Константинов ‘‘

Кристина Тенева  – 5 б клас, ОУ ,, Алеко Константинов ‘‘

 

         II място

Мартин Любенов – 5 в клас, ОУ ,, Алеко Константинов ‘‘

 

III  място

Андрея Кирчева  - 5 в клас, ОУ ,, Алеко Константинов ‘‘ 

 

ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

 

ТЕМА: „МОДА В БЪДЕЩЕТО“

  

Втора възрастова група  - от I до IV клас

 

Първо място

Тиана Хубенова -2 д клас, ОУ ,,Ал. Константинов‘‘

          Лидия Драгиева – 1 в клас, ОУ ,,Ал. Константинов‘‘

Крисиана Миндалова – 3 б клас, ОУ ,,Ал. Константинов‘‘

 

Второ място

Златина Петкова – 2 д клас, ОУ ,,Ал. Константинов‘‘

 

Трето място

Антония Маркова – 2 в клас, ОУ ,,Ал. Константинов‘‘

Златина Петкова – 2 д клас, ОУ ,,Ал. Константинов‘‘

 

        Трета възрастова група – от V до VIII клас

 

Първо място

Иван Нечев – 7 а клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

 

Второ място

Дейна Георгиева – 5 б клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

Никол Стоилова – 7 г клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

 

          Трето място

 

Андреа Делчева – 5 г клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

Михаил Гочев – 7 б клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

ТЕМА: „ПРОЛЕТНО УХАНИЕ“

Втора възрастова група – от I до IV клас

 

Първо място

Кристиана Димитрова – 2 а клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

 

Второ място

Теодора Георгиева – 2 а клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

 

Трето място

Катерина Шидерова – 3 б клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

Невена Янева – 2 в клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

 

          Трета възрастова група – от V до VIII клас

Второ място

Петя Иванова – 5 г клас, ОУ ,,Алеко Константинов‘‘

  

ПРИЛОЖНО ИЗКУСТВО

 

Втора възрастова група – от I до IV клас

 

Първо място

Никол Миткова -1 г клас, ОУ „Алеко Константинов”

Димитър Тумбалов  -  3 а клас, ОУ „Ал. Константинов‘‘

 

Второ място

Теодор Иванов -  1 б клас, ОУ „Алеко Константинов”

Магдалина Узунова- 3 д клас, ОУ „Алеко Константинов”

Йоан Христов -  3 б клас, ОУ „Алеко Константинов”

Теодора Тодорова -1 клас ОУ „Алеко Константинов”

 

Трето място

Теодора  Георгиева- 2 а клас, ОУ „Алеко Константинов”

Гергана Минчева-3г  клас, ОУ „Алеко Константинов”

Борислав Бонев – 3 а клас, ОУ „Алеко Константинов”

 

          Трета възрастова група – от V до VIII клас

 

Първо място

Мария Христова -6 б клас, ОУ „Алеко Константинов”

 

Второ място

Михайл Маджиров -7 а клас, ОУ „Алеко Константинов”

Даная Вълева - 5 в клас, ОУ „Алеко Константинов”

 

Трето място

Веселин Димов- 6 б клас, ОУ „Алеко Константинов”

Божидар Александров -7 б клас, ОУ „Алеко Константинов”

Георги Иванов -5 а клас, ОУ „Алеко Константинов”

 

Групови награди

 

СИП -Технологии и предприемачество 2- 3 клас, ОУ „Алеко Константинов”

 

СИП -Домашен бит и техника -  4 клас, ОУ „Алеко Константинов”

 

„Морячетата“ - 2 д клас, ОУ „Алеко Константинов”

 

ФОТОГРАФИЯ

 

  Втора възрастова група –I- IV клас

 

           III  място

           Мартин Тодоров Вълчев- 2в  клас, ОУ ,,Алеко Константинов“

 

Трета възрастова група – V- VIII клас

 

II място

Диана Панева- 7 б клас, ОУ,,Алеко Константинов“

Миглена Атанасова- 7 в клас, ОУ ,,Алеко Константинов“

 

III  място

Даная Вълева- 5в  клас, ОУ,,Алеко Константинов“

МУЗИКАЛНО ИЗКУСТВО 

Втора възрастова група- I – IV клас

 

           II място - Вокална група „Щастливците“при ОУ“Алеко Константинов“

 

Втора възрастова група- I – IV клас

           II място

Жаклин Диянова Василева - 2 д клас, ОУ,,Алеко Константинов“

II място

Ани Атанасова Гочева - 4 а клас, ОУ,,Алеко Константинов“

           II място

Добрина Ангелова Дулева – 4 в клас, ОУ,,Алеко Константинов“

            III място

 Николета Николаева Коцева – 4 г клас, ОУ,,Алеко Константинов“

 

Трета възрастова група – V- VIII клас

          II място

 Пламена Великова Генчева – 6 в клас, ОУ,,Алеко Константинов“

           III място

 Дейна Теодорова Георгиева – 5 б клас, ОУ,,Алеко Константинов“

ТАНЦОВО ИЗКУСТВО

 

             I място - Формация „Съвременни танци“при ОУ“Алеко Константинов“

            II място - Формация „Съвременни танци“при ОУ“Алеко Константинов“

Интересно

Мравки

Сумарното тегло на всички мравки на планетата е повече от това на всички хора.

Училищен часовник

Анкета

Любим предмет

Кой е любимият ви учебен предмет?

» Към анкетата »
1 Оставащи гласа

jVS by www.joomess.de.

Календар

Септември 2019
По Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Архив

Powered by mod LCA